Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : Kenmartin

Numer telefonu : 008613913143237 

WhatsApp : +008613913143237

Free call

Procedury bezpieczeństwa produkcji dla maszyny do rozdmuchiwania

November 14, 2022

najnowsze wiadomości o firmie Procedury bezpieczeństwa produkcji dla maszyny do rozdmuchiwania

 

 

Procedury bezpieczeństwa produkcji dla maszyny do rozdmuchiwania

 

1、Wykonaj przygotowania przed uruchomieniem: 1) Czas nagrzewania i izolacji jest wystarczający do osiągnięcia temperatury

Warunki.2) Uruchom sprężarkę powietrza 30 minut wcześniej, aby spełnić wymagane warunki ciśnienia powietrza.3) Podczas nagrzewania pompa wodna jest włączona, a woda chłodząca przyłącze górnego siłownika głowicy maszyny jest zawsze włączona.4) Przygotuj wcześniej i dobrze wymieszaj materiały.5) Czyszczenie sanitarne, przygotowanie narzędzi, kontrola i czyszczenie stojaka magnetycznego.6) Wszystkie słupki prowadzące i punkty smarowania należy spryskać olejem do smarowania.7) Otwórz główną pompę olejową i wejdź na stronę podręcznika.Zlecanie każdej czynności po kolei w celu zapewnienia jej prawidłowego wykonania (działania obejmują: otwieranie i zamykanie formy w miejscu, wydmuchiwanie igły w górę i w dół w miejscu, otwieranie i zamykanie rozprężania w miejscu, otwieranie i zamykanie manipulatora w miejscu, otwieranie chwytaka i zamykanie, otwieranie i zamykanie dolnego uszczelnienia oraz ruch pręta wyrzutnika do przodu i do tyłu)

2、 Uruchomienie: 1. Włączyć podajnik;2. Włącz główną pompę olejową, serwopompę i przecinarkę.Obracaj pokrętłem potencjometru, uważaj, aby nie przekręcić go do końca za jednym razem, stopniowo zwiększaj prędkość, uważnie obserwuj wielkość i zmianę prądu, a maksymalny prąd chwilowy nie powinien przekraczać 220A 4. Po przecięciu obcinaka głównej maszyny włączony, obserwuj ilość podawania, aby zasymulować, że gdy pręt osiągnie środkową sekcję, otwórz wlot matrycy, spróbuj raz wstrzyknąć materiał, a następnie zamknij wlot matrycy, aby odciąć półfabrykat.Po kilkukrotnym próbnym wypalaniu przygotuj się do wejścia w automatyczny program produkcyjny.5. Otwórz stronę główną ekranu dotykowego, naciśnij czerwony przycisk otwierania formy na miejscu i wróć.Po zakończeniu akcji naciśnij klawisz dotykowy „Automatyczne przygotowanie”, a następnie naciśnij klawisz dotykowy „Uruchomienie programu”.(Lub naciśnij raz klawisz pustego cyklu, aby sprawdzić działanie automatyczne).

3、 Zgodnie z wagą wymaganą przez produkt, jak najszybciej wywołaj zakwalifikowane produkty, dostosuj ilość podawania i elementy korekty wagi na stronie „F1” kontrolera grubości ścianki, a następnie dostosuj je zgodnie z rzeczywistą wagą produkt.

Najpierw dostosuj wartość ilości podawania, aby uzyskać odpowiednią długość półfabrykatu, którą można kontrolować za pomocą przycisku "Jeden cykl".

Dostosuj pozycję „korekta wagi” i na czas dostosuj odpowiednią grubość i wagę produktu.

Sytuacja A: Jeśli produkt jest zbyt ciężki, należy go zmniejszyć.Najpierw zmniejsz wartość podawanej ilości, a jednocześnie wyreguluj „korektę wagi” na wartość ujemną, aby rozcieńczyć produkt.

Sytuacja B: Jeśli produkt jest zbyt lekki, musi być cięższy.Najpierw zwiększ ilość podawania i dostosuj „korektę wagi” do wartości dodatniej, aby dostosować grubość produktu.

Pod warunkiem, że ilość i grubość podawania są w zasadzie normalne i stosunkowo stabilne, dostosuj wagę produktu, aby w pełni spełniał wymagany zakres wagowy, aby uzyskać kwalifikowane produkty.

W menu „Czas” na stronie sterowania ekranem dotykowym pozycja „Przewidywanie zamknięcia formy” może być używana jako niewielka korekta wagi produktu, ale należy kontrolować ilość pozostałego materiału wydmuchanego z formy przez półfabrykat być w odpowiednim zakresie (ta pozycja służy głównie do zapewnienia możliwości uformowania i kwalifikacji produktu).Główna regulacja zależy od ilości podawania i korekty wagi na stronie F1 regulatora grubości ścianki.

W normalnym procesie produkcyjnym, gdy pojawią się produkty odpadowe, czas nadmuchu pod wysokim ciśnieniem należy dostosować do stosunkowo małej wartości w czasie, a czas odpowietrzania należy również dostosować do mniejszej wartości w czasie, aby zapewnić wystarczające ciśnienie powietrza następny kwalifikowany produkt.

4、 Wyłączenie: 1. Planowane wyłączenie: najpierw przekręć potencjometr skręcania z powrotem do pozycji zerowej i zatrzymaj sekcję skręcania: po zakończeniu ostatniego produktu wyłącz kolejno serwopompę i główną pompę olejową.Zatrzymaj ogrzewanie i wyłącz kolejno wszystkie urządzenia pomocnicze.2. Po całkowitym usunięciu usterki maszynę można uruchomić zgodnie z normalnymi krokami uruchamiania.

 

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość

kenmartin@dawson-plastic.com
+008613913143237
008613913143237 
t542892865
008613913143237